count
2008-12-03

Jestem leniwym uczniem

- Mam dziecko w sobie, bo tak jest fajnie — powiedział Adzie Romanowskiej Czesław Mozil, bardziej znany jako Czesław Śpiewa

Fot. Archiwum

- Od wielu lat mieszkasz w Danii, ale jesteś Polakiem. Skąd pomysł, by tu wrócić i robić karierę?

— Dla mnie Polska zawsze była drugim domem, a teraz stała się nawet pierwszym. I tak miałem plan, by zamieszkać w Krakowie — obojętnie czy płyta by się sprzedała, czy nie. Przecież już przez sześć lat jeżdżę ze swoją muzyką po Polsce!


- Kraków... A czym cię kusi miasto smoka wawelskiego?

— Oj, jest wiele rzeczy... Kocham to studenckie miasto, gdzie wszystko piechotą załatwisz. No i mam wielu przyjaciół w Krakowie. To przez nich to miasto odwiedzałem przez ostatnich dziesięć lat i się zakochałem.


- Często bywasz na jeziorach?

— Nie... I nie wiem nawet dlaczego. Jakoś nie jestem człowiekiem natury. Ale za to pamiętam, że w 1993 roku robiłem patent żeglarski nad jeziorem w Opolu. Był to cudowny miesiąc.


- Mimo iż dobrze sobie radzisz z polszczyzną, to jednak... miewasz kłopoty. Co sprawia ci najwięcej problemów?

— Oj, gramatyka! No i to na pewno zostanie na zawsze moją piętą achillesową. Jestem leniwym uczniem.


- Wychowywałeś się w Danii... na piosenkach z „Akademii Pana Kleksa”. Potem — też w Danii — pracowałeś w dziecięcym teatrzyku. Co masz z dziecka w sobie?

— Wiele mam dziecka w sobie. I wiele ludzi także ma dziecko w sobie. Niektórzy po prostu o tym zapominają. Szkoda, bo jest fajniej z dzieckiem w środku.


- „Cześć i sława dla Czesława!” — powiedziała o tobie Kasia Nosowska przy okazji wspólnej współpracy z Hey''em. Jak do niej doszło?

— Marcin Macuk — gra w zespole Pogodno i jest producentem ostatnich dwóch solowych płyt Nosowskiej — zaprosił mnie i innych muzyków do współpracy. Zespół nagrywał wtedy płytę MTV Unplugged. Kasia znała mój profil na myspace. Dla mnie było to ogromne przeżycie — zagrać wspólnie z Heyem, którego twórczość znam od dziecka. Obecnie jesteśmy w trasie, kilka dni temu zagraliśmy w Poznaniu.


- Był „Debiut”, reedycja albumu twojego zespołu Tesco Value. A co teraz?

— Będzie reedycja Tesco Value „Songs For The Gatekeeper” w marcu. To płyta, z której jestem bardzo dumny. I oprócz koncertowania planuję nagranie nowego materiału. Ale to dopiero latem.

rozmawiała: Ada Romanowska

Dodaj komentarz

zgłoś nadużycie Loryn, Utworzony: 2016-12-19 11:25:04, IP: 188.143.*.*

http://buyautoinsurance.online/TN/Kingston/auto-insurance-rates/

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 4.56 )      znakomity :)